10 Şubat 2016 Çarşamba

Kötü Kedi Şerafettin Full izle | Film izle


Yerli animasyon filmleri kategorisinde pek gelişmeyen Türk sineması son yıllarda bu dalda çektiği bir kaç film ile aslında bu işi de güzel ve eğlenceli bir şekilde yapabileceğini kanıtlamıştır. Bunların sonuncusu ise Kötü Kedi Şerafettin Full izle filminden başkası değildir. Yıllarca Bülent Üstün tarafından çizilen çizgi romanlara ve karikatürlere konu olan bu arsız ve dengesiz terbiyesiz kedi sonunda sinema dünyası ile de buluşuyor.

Filmde karşılaşacağımız diğer isimler ise onun çizgi romanlardan tanıdığımız mahalledeki arkadaşlarıdır. Kötü Kedi Şerafettin Full hd izle filminin konusu ise şöyledir. Lağım faresi Rıza, ameliyat aracılığıyla sincap olmayı çok istemektedir. Bu onun en büyük isteği ve hayalidir… Deniz martısı Rıfkı ise romatizmanın verdiği diz ağrıları ve rahatsızlıklar yüzünden rutubetten kaçmaktadır… Süpermarketlerin tek rakibi bakkal Şemistan’ın veresiye defteri bir hayli kabarmıştır; paragöz ve huysuz ev sahibi Hasene ise kiracısı Şero’nun peşindedir! Bu animasyon filmi, çizgi roman ve karikatür serisi olarak tanıdığımız ve Bülent Üstün imzası taşıyan Kötü Kedi Şerafettin adlı popüler ve mahallesindeki renkli ve cıvıl cıvıl karakterlerin maceralarını ve başlarından geçenleri beyazperdeye aktarıyor. Bu harika animasyon sinema filminin senaryosu ise Levent Kazak ile Bülent Üstün tarafından kaleme alınmıştır. Levent Kazağın ise komedi türünde oldukça başarılı bir senarist olduğunu önceki işlerinde ki başarılarından kolayca anlamamız mümkündür. Bu filmde de kendisi kalemi ile birlikte Bülent Üstüne oldukça yardım etmiştir.

Animasyon filmlerinde her zaman kimlerin seslendirme yaptığı büyük önem taşımaktadırKötü Kedi Şerafettin izle filminin seslendirmesi ise başta Şeronun seslendirmesini Uğur Yücel gerçekleştirmiştir, diğer karakterleri ise Demet Evgar ve Güven Kıraç ve Okan Yalabık ve Gökçe Özyol ve Ayşen Gruda ve Cezmi Baskın ve Yekta Kopan ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi ünlü isimler sesleriyle bu çizgi karakterlere hayat veriyor. Oldukça iddialı ve başarılı olmaya aday bir film beyaz perdeye geliyor. kötü kedi şerafettin izleyicisine keyifli dakikalar iyi seyirler…

Tür: 2015 Filmleri, Animasyon Filmleri, Yerli Filmler

Yapım: 2015 - Türkiye

Oyuncular: Seslendirenler : Demet Evgar , Okan Yalabık , Uğur Yücel , Ayşen Gruda , Ahmet Mümtaz Taylan

STANDOFF 2016 TÜRKÇE ALTYAZILI İZLE


Sorunlu bir eski asker olan Carter (Thomas Jane), bağışlanmak ve yaptığı her şeyi telafi edebilmek için bir fırsat yakalar. Evine sığınan 12 yaşındaki kız, görünüşe göre bir seri katilin üç kişiyi infaz ettiğine tanık olmuştur. Katil Sade, görgü tanığı olan kızı ortadan kaldırmak isterken, Carter, küçük kızı korumaya başlayacaktır. Savaş alanında deneyimli iki insan, böylelikle karşı karşıya kalmış olur. FilmLobisi.com iyi seyirler diler.

Tür: 2016 Filmleri, 720p, Altyazılı Filmler, Gerilim Filmleri

Yapım: İngiltere

IMDB Puanı: 5,8

Yönetmen: Adam Alleca

Oyuncular: Thomas Jane, Laurence Fishburne, Ella Ballentine

Etiketler: 2016 gerilim filmleri, görgü tanığı, küçük kız, Laurence Fishburne, seri katil filmleri

9 Şubat 2016 Salı

Şipşak Anadolu | Esra Ceyda Kardeşler | Full İzle Tek Parça Yerli Komedi Filmi

Bedelli Askerlik 2016 Ne Kadar Olacak Kaç TL? Bedelli Askerlik Yasası Ne Zaman? Yaş Sınırı Kaç Olacak? - Bedelli Askerlik Düşecek Mi -

Bedelli Askerlik 2016 Ne Kadar Olacak Kaç TL? Bedelli Askerlik Yasası Ne Zaman? Yaş Sınırı Kaç Olacak? - Bedelli Askerlik Düşecek Mi Haberi ile ilgili merak edilen tüm bilgiler ve detaylar en son dakika bilgileri ile 9 Şubat 2016 Salı tarihinde yayınlanan haberimizde. 2016 Bedelli Askerlik Yasasında son durum ve bedelli askerlik son dakika gelişmeler
Bedelli askerlik yasasının çıkıp çıkmayacağı kaç yaş şartı olacağı her yıl bedelli askerlikten yararlanmak isyeyenlerin beklediği haberlerden biri oluyor.Konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bu yıl bedelli askerlik yasasının çıkıp çıkmayacağı ile ilgili bilgiler edindikçe sizlerle sayfamızda paylaşacağız. Bedelli askerlik yasası güncel bilgileri son dakika gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz.


Daha önceki bedelli askerlik yasası, CHP Genel Başkаn Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından yeni bir bedelli askerlik teklifi hazırlanarak TBMM 'ye sunulmuştu. Tеklifi uyarınca, bedelli askerlik için ödenecek miktar, kişinin gelir durumuna göre 'kademeli' olacak. Teklif yasalaşırsa bedelli askerlik parası 6 taksitte ödenebilecek. Bedelliden yararlananlar silah altına alınmadan askerliklerini yapmış sayılacak. Teklif uyarınca, bedelli аskerlik paraları, üniversite gençliği için yurt yapımında kullanılacakBedelli askerlik kanun teklifinde, bedelli askerlikten yararlanma yaş sınırı, '1 ocak 1990 tarihinden önce doğanlar' olarak belirlendi. Kişilerin gelirlerine göre kademeli ödeme planı ise teklifte şöyle yer aldı:

Bedelli askerlik yasası

Yıllık geliri 12.000 Türk Lirasından az olanların veya hiç geliri olmayanların herhangi bir bedel ödememeleri, ancak аylık gelirleri net asgari ücretin üstüne çıktığı andan itibaren, bir yıllık asgari ücret bedeli kadar borçlu sayılmayı taahhüt etmeleri,

Yıllık geliri 25.000 Türk Lirasından az ve 12.000 Türk Lirasından fazla olanların 10.000 Türk Lirası ödemeleri,

Yıllık geliri, 60.000 Türk Lirasından az ve 25.000 Türk Lirasından fazla olanların 15.000 Türk Lirаsı ödemeleri,

Yıllık geliri 60.000 Türk Lirasından fazla olanların 25.000 Türk Lirası ödemeleri.

BEDELLİ ASKERLİK 30 BİN TL'DEN 18 BİN TL'YE DÜŞMÜŞTÜ

2015 yılı öncesi son askerlik kanunu Aralık 2014'dе çıkarılmış vе 1 Ocak 1988 tarihinden öncе doğanların 18 bin Türk Lirası ödemeleri şartıyla askerlik eğitimine tabi tutulmadan bu hizmеti yerine getirmiş sayılmaları öngörülmüştü. Bir önceki bedelli yasasından ise, 30 yaşından gün alanlar 30 bin lirа ödemek kaydıyla yararlanmış, ancak bedel yüksek olduğu için bu yasa amacına ulaşmamış ve kapsama giren 460 bin kişiden sadece 70 bini bedelli askеrliğe müracaat etmişti.

Daha önceki yıl normalde 28 yaşından gün olmak şart koşulurken yani sadece 1987 doğumlular bedelli askerlik yapаbilecekken hükümet 1 Ocak 1988 doğumluluаrı da bеdelli askerlik kapsamına aldı. Böylece sadece 1 günle kaçıran 'en şansızlar' bedelli askerlik yapma hakkına kavuşmuş оldu.

Bedelli askerlik yasası Meclis Milli Savunma Komisyonu'nda ele alınan 'Milli Mayın Faaliyet Merkezi' kurulmasını da öngören tasarı ya bedelli askerlik düzenlemesine ilişkin önerge de dahil edildi. Önergeye gerekçe olarak da özellikle kırsal kesimde doğumların yılbaşında nüfusa yazılması gösterildi.

Ücreti 18 bin TL olarak belirlenen bedelli askerlik başvuruları 1 Ocak 2015′ten itibaren başlamış, bedelli askerlik ücreti pеşin alınmıştı.

‪‪Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe FB Amedspor maçı geniş özeti 3-3 golleri ve tüm detayları

Starbucks’tan Sevgililer Günü’ne Özel Uygulama

Starbucks, geçtiğimiz sene içerisinde kullandığı Starbucks Cup Magic uygulamasını bu sefer Sevgililer gününe özel olarak değiştirerek, 6 Şubat itibariyle müşterilerinin kulanımına sundu. Şimdilik sadece ABD ile sınırlı olan kampanyanın önümüzdeki dönemlerde ülkemizde de görmeyi umut ediyoruz.

Müşterilerin akıllı telefonları üzerinden indirebilecekleri Starbucks Cup Magic uygulaması gerçekliği dijital ortamla birleştirme imkanı sunuyor. Kullanımı basit olanu uygulama üzerinden Sevgililer Günü ile ilgili yeni mesajlar yaratabilme ya da var olan hazır mesaj şablonlarını düzenleyip sevdikleri ile paylaşma fırsatı yakalayabiliyorlar.

Uygulama Starbucks’ın Sevgililer Gününe özel olarak ürettiği bardakları kullanarak kullanıcının hazır kalıplardan birini seçip, dizayn ederek yazmak istediği mesajı belirleyip/yazması ile hazırladığı iletiyi Facebook veya e-posta yoluyla arkadaşlarıyla paylaşmaları ile işleyişe geçiyor.