24 Temmuz 2015 Cuma

Fenerbahçe'de Van Persie belirsizliği

Fenerbahçe, Robin van Persie'yi Shakhtar Donetsk'e karşı oynatmanın planlarını yapıyor. Hollandalı yıldız, bireysel antrenman prorgramını tamamladı.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Robin van Persie geldiği günden bu yana bireysel çalışma programını uyguluyordu. Kritik Shakhtar Donetsk maçına sayılı günler kala Hollandalı'nın takıma henüz katılmamış olması beraberinde bazı soru işaretlerini getirdi.

Ancak van Persie'nin ismi UEFA listesine yazıldı. Golcü oyuncu artık bireysel programını da tamamladı. Fiziksel olarak istenen seviyeye gelip gelmediğini görmek için sağlık ekibi Hollandalı'ya bir dizi test uygulayacak. Test sonuçlarının pozitif çıkması durumundaysa van Persie takıma katılacak ve son antrenmanlarda takımla taktik çalışma şansını yakalayacak. Bir aksilik olmaması durumunda van Persie'nin Shakhtar karşısında kulübede yer alması bekleniyor.

Elinde kırık olan Alper Potuk ve Ertuğrul Taşkıran'ın alçılarıysa çıkarıldı. İki oyuncu da takıma katıldı. Geçtiğimiz hafta ayak tırnağını çektiren Raul Meireles için ise özel bir uygulama yapılıyor. Portekizli oyuncunun ayağına hem özel bandaj yapılıyor, hem de kramponun tabanında yapılan özel bir değişiklikle oyuncunun ağrı hissetmeyecek şekilde oynaması sağlanıyor.

Robin van Persie'nin de katılımıyla Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçının hazırlıklarını tam kadro sürdürecek.